Главная » Бізнес » 10 фактів про економіку США, що змінять твоє розуміння Америки

10 фактів про економіку США, що змінять твоє розуміння Америки

Весь світ спостерігає за тим, як зростає ВВП Америки або працюють її найпотужніші фондові біржі. Ми зібрали кілька захопливих фактів про економіку США — від рекордного державного боргу до разючого ВВП найбільшого штату країни — Каліфорнії.

1. Економіка лише одного американського штату дорівнює економіці розвинених держав. І таких штатів у США багато

Уяви, якби економіка Полтавської області дорівнювала економіці якоїсь доволі розвиненої країни, наприклад, Чехії. А Америка саме така держава — її «області», штати, мають ВВП, більший за ВВП окремих незалежних країн.

Минулого року у штату Каліфорнія та Великобританії був майже однаковий ВВП — трохи менше ніж 3 трлн доларів США. Це майже 14% економіки всіх Сполучених Штатів. І це при тому, що в Британії — 34 млн зайнятих, а у Каліфорнії — 19,6 млн.

А якби Каліфорнія була окремою країною, то мала б 5-й за величиною ВВП у світі.

Другий за величиною економіки штат, Техас, має такий самий ВВП, як Канада. Третій, Нью-Йорк, як Південна Корея.

Джерело: fee

Економіку України також можна порівняти з одним з американських штатів — Арканзасом. Щоправда, його населення — 3 млн осіб. 

 2. Хоча Америка понад 10 років не може досягти темпу зростання ВВП 2005 року

До світової фінансово-економічної кризи економіка США зростала в середньому на 3,5% щороку. У 2018 році країні вдалося лише наблизитись до 3%.

3. З 10 найбільших за капіталізацією компаній у світі 8 — з Америки

У 2019 році Apple стала найдорожчою компанією у світі. Microsoft та Amazon займають друге та третє місце. Загалом із сотні найбільших компаній світу 54 — американські.

Джерело: ceoworld.biz

4. Дві найбільші фондові біржі у світі — американські

Це NASDAQ та Нью-Йоркська біржа.

Джерело: share.america

5. Рівень безробіття в країні — найнижчий за 50 років

У вересні 2019 року кількість безробітного населення США знизилась із 3,7% до 3,5%. Востаннє цей показник таким низьким був у 1969 році. За місяць працевлаштувалися 275 тис. осіб. 

6. Інфляція — всього 2%

 

7. Державний борг досяг рекорду — 22 трлн доларів

Станом на кінець вересня 2019 року непогашений борг федерального уряду перевищив 22 трлн доларів. Близько двох третин цього боргу — гроші, позичені у фізичних осіб, компаній та закордонних урядів, а ще третина — внутрішньодержавна заборгованість.

Нинішній борг Америки більший, ніж вартість всього, що країна виробляє за рік. Аби попередити дефолт, Конгрес може підняти верхню межу боргу, як робив це багато разів до того, і спокійно брати в борг ще більші суми. Притому у кредиторів не виникає занепокоєння, що Сполучені Штати не повернуть гроші, бо кредитний рейтинг країни стабільно високий (тобто ймовірність неповернення дуже мала). 

8. США витрачають на оборону як 7 незалежних країн разом узяті

Америка витрачає на оборону 15% федерального бюджету — 649 мільярдів доларів. Це більше, ніж у 2018 році витратили Китай, Саудівська Аравія, Індія, Франція, Росія, Великобританія та Німеччина разом узяті.

Джерело: pgpf

9. Американці мають найбільші збитки у світі через недосип

Понад третина дорослого населення США недосипає, і це коштує державі 411 млрд доларів або більше 2% ВВП.

Джерело: rand

10. 10 найкасовіших фільмів світу — голлівудські

У 2018 році кіноіндустрія США мала прибуток понад 11 млрд доларів.

Значною мірою економічні успіхи Америки пояснюються тим, що США — країна мігрантів. Люди, що прибули до Америки, з самого початку розуміли, що можуть розраховувати лише на власні сили. Втім, одного цього пояснення мало.

Головне, що забезпечує успіх економіки США — державні інституції, які добре працюють за будь-якої влади і гарантують, що закон буде вищим за бажання політиків чи бізнесменів уникнути покарання за відібраний бізнес або незаконні перевірки податкової. Скандали останніх років (втручання РФ в американські вибори та можливий тиск на Україну) надсилають світовому бізнесу сигнал: в Америці перед законом дійсно рівні всі, включно з президентом.

Економіка України стане більшою за економіку невеликого тримільйонного Арканзасу тоді, коли і наша держава буде надсилати світовому бізнесу такий самий сигнал.

via

Дякуємо: businessviews.com.ua

О admin

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*